Feride Edige Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Feride Edige kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Feride Edige’den söz edeceğiz. 

Feride Edige Kimdir? 

— Halkla İlişkiler Uzmanı 

Halkla ilişkiler ve reklam alanından yaptığı çalışmalar ile bilinen Feride Edige, Ankara’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini yurt dışında tamamlayan Edige, 1974 yılında Türkiye’ye döndü ve çeşitli firmaların halkla ilişkiler departmanında çalışmaya başladı. 

İlginizi Çekebilir:  ATV ve A Haber Muhabiri Rüya Akkuş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi Kimdir?

Daha sonra 1977 yılında Avusturya’nın başkenti Viyana’ya giden Feride Edige, burada 6 yıl boyunca Birleşmiş Milletler’in farklı pozisyonlarında çeşitli görevler aldı. 1994 yılına kadar Sheraton Oteli’nin halkla ilişkiler müdürlüğünü yapan Edige, 1997 yılında da Pro İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. 

Feride Edige’nin kurduğu Pro İletişim halen yurt içi ve yurt dışı merkezli marka ve şirketlere kurumsal iletişim danışmanlığı, stratejik danışmanlık, kriz yönetimi, sponsorluk faaliyetleri ve etkinlik organizasyonları gibi çeşitli konularda hizmet vermektedir. 

İlginizi Çekebilir:  Haber Global Ankara Temsilcisi Tuba Atav Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Funda Esenç ile Bağlantısı Var mı? 

25 Nisan günü İstanbul’dan Bodrum’a hareket eden bir uçağın rötar yapması sonucu yolcular ve havalimanı çalışanları arasında gerginlik yaşanmış, bu gerginlik sırasında bekleyen yolcular arasında yer alan Funda Esenç, havalimanı çalışanına hakaretlerde bulunmuştu.

Daha sonra ise Funda Esenç hakkında çeşitli bilgiler gelmişti. Bunlardan biri de Funda Esenç’in Pro İletişim’de çalıştığıydı. İddia doğru, Funda Esenç Feride Edige’nin kurduğu Pro İletişim’de bir dönem genel müdürlük yapmış ancak daha sonra ayrılmıştır. 

İlginizi Çekebilir:  Ertuğrul Postoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Funda Esenç’in sosyal medyada gündem olmasının ardından Pro İletişim bir açıklama yapmış ve Funda Esenç’in daha önce şirkette çalıştığını ancak son bir yıldır çalışmadığını ifade etmiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir