Pro İletişim Danışmanlığı Kimin? Kim Kurdu?

Pro İletişim Danışmanlığı kimin, kim kurdu? Daha önceki yazılarımızda birçok şirket ve kurumun kim tarafından kurulduğunu, sahibinin kim olduğunu, hangi alanlarda hizmet verdiğini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca son zamanlarda Funda Esenç krizi ile gündeme gelen Pro İletişim Danışmanlığı’ndan söz edeceğiz. 

Pro İletişim Danışmanlığı Kimin? Kim Kurdu? 

Pro İletişim, 1997 yılında Feride Edige tarafından kurulmuştur. Şirket bugün yurt içinde ve yurt dışında pek çok markaya hizmet vermektedir. Şirketin hizmet alanları şöyle:

– Kriz yönetimi 

– Sponsorluk faaliyetleri 

– Kurumsal iletişim danışmanlığı 

– Stratejik danışmanlık 

– Etkinlik organizasyonları 

Sektörde 20 yılı aşkın faaliyet gösteren Pro İletişim, halkla ilişkiler alanında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. 

Funda Esenç Olayı

Bir dönem Pro İletişim Danışmanlığı’nda genel müdür olarak çalışan Funda Esenç, İstanbul’dan Bodrum’a giden Atlas Global isimli havayolu şirketinin rötar yapması üzerine söz konusu firmanın yer hizmetleri çalışanı Tuğçe Selvi’ye hakaretlerde bulunmuş ve Funda Esenç’in bu sözleri sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı. 

26 Nisan 2019 Google Trends verilerine göre Funda Esenç ismi, Google’da 100 binden fazla arama aldı. Pek çok sosyal medya platformunda gündeme oturan Funda Esenç ismi Twitter’da TT listesine girmişti. 

Funda Esenç’in biyografisini paylaşan ilk internet sitesi olan Tozlu Mikrofon, Esenç’in Pro İletişim Danışmanlığı’nda çalıştığını kamuoyu ile paylaşmış ancak daha sonra Pro İletişim tarafından Esenç’in son 1 yıldır Pro İletişim’de çalışmadığı bilgisi verilmiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.