Teknoloji

Ferroli Kombi A03 Hatası Çözümü

Ferroli kombilerde sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de ‘’Ferroli Kombi A03 Hatası’’ olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatanın neyden kaynaklandığına ve nasıl çözüleceğine geçmeden önce sorunu aldığınız andan itibaren sakin kalarak dikkatli şekilde yazılanları uygulamanız gerekmektedir. Öncelikle hatanın neyden kaynaklandığına değinecek olursak, kombi uzun süreli olarak çalıştıysa aşırı ısınma korumasının devreye girdiğini bu kod ile belirtir. Çok uzun süre açık kalan kombi ısınmadan dolayı bu tarz sorunlar ile karşımıza çıkması oldukça doğaldır.

Ferroli Kombi A03 Hatasının çözümü konusunda ise ilk olarak yapmanız gereken şey tesisat vanalarına ve kalorifer petek vanalarına bakmanızdır. Bu alanda vanalar kapalıysa açmanız gerekmektedir. Devamında barları da kontrol ederek 1,5 bar seviyesine gelene kadar açmalısınızdır. Bu işlem ile birlikte hatanın çözümü konusunda büyük bir adımı atmış bulunuyoruz. Devamında kombiyi birkaç defa resetleyerek hatayı çözebiliriz. Eğer ki bahsettiğimiz çözüm adımları işe yaramadıysa ve hata yaşanılmaya devam ediyorsa direkt olarak teknik servise ulaşmanız gerekmektedir. Yaşanabilecek ani, olumsuz durum büyük masraflara yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi