Otomobil

Fiat Punto Start Stop Devre Dışı Arızası

Fiat Punto model araçların yeni kasalarında oluşan bu problem garanti kapsamına girebilecek nitelikte olduğundan dolayı her şeyden önce yetkili servise başvurmanızı öneririz. Yazıya denk gelmişken diğer Fiat sürücüleri Punto modellerinde start stop olduğuna şaşırabilirler. Bu ancak kısıtlı seride bulunan ve ekstra bir donanımdır. Fakat ne yazık ki çoğu kullanıcı bunların kullanımında sıkıntı çektiğini ve arızalar gördüğünü belirtmektedir.

Aracınızın kadranında ‘start stop devre dışı motoru kontrol ettirin‘ uyarısı yandığında çok endişelenmiş olabilirsiniz. Çoğu zaman durum motorun kendisiyle alakalı olmayacak kadar basit seviyelerdedir. Akünün sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Yeni akünüzü start stop özelliklere özel olarak üretilmiş modellerden seçtiyseniz bu problemi yaşama ihtimaliniz daha da artacaktır. Yapılması gereken diğer şey ise aracı arıza tespit cihazına bağlanarak ECU arıza kodlarını detaylı bir şekilde okutmak olacaktır. Eğer sorununuz her şeye rağmen çözülmediyse yorumda detaylı bir şekilde belirtin. Sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi