Finlandiya Voleybol Milli Takımı Oyuncusu Kaisa Alanko Kimdir? Boyu Instagram Hesabı

Finlandiya voleybol milli takımınında 8 numara giyen Kaisa Alanko kimdir, kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Finlandiya milli voleybol takımı oyuncusu Kaisa Alanko’dan söz edeceğiz. 

Kaisa Alanko Kimdir? 

— Finlandiya milli voleybol takımı oyuncusu. 

Ankara’da düzenlenen 2019 Avrupa Şampiyonası’nda Finlandiya’nın dikkat çeken oyuncusu Kaisa Alanko, 3 Ocak 1993 tarihinde dünyaya gelmiştir. 

Finlandiya milli voleybol takımında 8 numaralı formayı giyen Kaisa Alanko, takımım en önemli oyuncularından biridir. 3-2 biten Türkiye maçındaki performansı ile dikkatleri üzerine çeken Kaisa Alanko hakkındaki diğer bilgileri şöyle aktaralım: 

Ad: Kaisa 

Soyad: Alanko 

Cinsiyet: Kadın 

Ağırlık: 60 Kilo 

Uzunluk: 1.73 cm 

Doğum Tarihi: 3 Ocak 1993 

Ülke: Finlandiya 

Avrupa Pasaportu: Var 

Spike: 2.96 cm 

Block: 2.80 cm 

Spike ve Block Nedir? 

Voleybolda bir oyuncunun smaç vurabildiği en yüksek noktaya “Spike” adı verilir. Blok noktası ise Spike ölçüsünden genelde 20-30 cm daha aşağıdadır. 

Kaisa Alanko Instagram Hesabı 

Finlandiya milli voleybol takımı oyuncusu Kaisa Alanko’nun resmi Instagram hesabı ise aşağıdaki gibidir. Kaisa Alanko’nun Instagram’da 4 bin takipçisi bulunuyor. 

Kaisa Alanko ile İlgili Aramalar 

Google’da Kaisa Alanko hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; kaisa alanko boy, kaisa alanko kilo, kaisa alanko yaşı, kaisa alanko hangi takımda oynuyor, 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: