Fırat Aydınus Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi?

Fırat Aydınus kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı hakemlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Fırat Aydınus’tan söz edeceğiz.

Fırat Aydınus Kimdir?

  • Hakem.

25 Ekim 1973 tarihinde dünyaya gelen Fırat Aydınus, Süper Lig’in tecrübeli hakemlerinden biridir. 1996 yılında hakemlik kariyerine başlayan Fırat Aydınus, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. FIFA kokartlı hakemlerimizden olan Fırat Aydınus, Avrupa maçlarında da Cüneyt Çakır ile beraber en fazla süre alan hakemdir.

Fırat Aydınus Boyu ve Kilosu?

  • Fırat Aydınus 1.80 m boyundadır ve 77 kilodur. (1) ⬇

Hakem Performansı

Bu zamana kadar birçok derbide ve önemli maçta görev alan Fırat Aydınus, zaman zaman tarafları kızdıran kararlara da imza atmıştır. Fırat Aydınus’un hakemlik kariyerinin genel ve güncel değerlendirmesini aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Teatral Hareketleri

Türk hakemleri arasında en sıra dışı karaktere sahip hakemlerimizden olan Fırat Aydınus, 2020/2021 sezonunda hakemlik kariyerini noktaladığını açıklamışsa da sonrasında bu karardan dönmüş ve 3 yıl daha hakemlik kariyerini sürdüreceğini belirtmiştir. Fırat Aydınus’un maç esnasında sergilediği tavırlar bazı kesimler tarafından irrite edici bulunsa da birçoklarına göre sempatik gelebiliyor. YouTube üzerinde de kendisiyle ilgili yapılan sayısız benzer içerikli videoların varlığı buna kanıt olabilir. İşte onlardan birisi. Video 2 milyon kez izlenmiş. Bir diğer video ise 400 bin izlenmiş ve altındaki yorumlara da bakılırsa Fırat Aydınus son derece sempatik ve Türkiye’nin en iyi hakemlerinden.

Fırat Aydınus’un kim olduğuna dair vermiş olduğumuz bu kısa biyografi metninde sizlerin merak edebileceği eşi kim, evli mi, annesi babası kardeşleri, aslen nereli gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede paylaşacağımızı belirtir, bu yazının Fırat Aydınus ile alakalı herhangi bir şeyi ima etmediğini de ayrıyeten vurgulamak isteriz.

(1): biliyo.org, 27 Kasım 2021 tarihinde alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle