Otomobil

Ford Transit Pompalı Ne Demek?

Ülkemizde yakıt fiyatlarının artmasıyla beraber yeni kasalarda kullanılmasa da Ford Transit pompalı modeli bir hayli tutulmaya başladı. Bu tabirin anlamı ise motorunda bulunan teknolojisinden geliyor. Ford Transit pompalı demek, motor içerisinde bulunan her pistona ayrı bir püskürtme düzeneği bulunması anlamına gelir.

Kendine has tabiriyle fazlasıyla tutulmasının ise önemli bir sebebi var. 10 numara yağ olarak nitelendirilen yakıt türüne dayanıklı olması. Normal şartlarda bu tür yağların yakıt olarak kullanılması durumunda motorlara çok ciddi zararlar verir. Ancak pompalı Transit modelleri bu yağlara nispeten daha dayanıklıdır. Aracın çok daha gürültülü çalışması gibi büyük dezavantajları bulunsa da tercih sizin olacaktır. Normal yakıt türünde de daha fazla tüketim bu modellerden vazgeçmenize sebebiyet verebilir. Aman dikkat diyelim. Bu model ile ilgili arıza ve sorularınızı aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds