Ekonomi

Garanti Bankası Vadeli Hesap Ne Demek?

Garanti bankası vadeli hesap ne demek? Bu soru özellikle Garanti Bankası müşterilerini yakından ilgilendirmektedir. Garanti Bankası’nın müşterisi olan kişilerin, paralarını belirli bir süre bankada tutmak ve bu paradan getiri elde etmek istemeleri sonucu Garanti Bankası vadeli hesap açtırmaları mümkündür. Böylece müşteriler paralarını belirli bir süre sonra daha fazla miktarda olacak şekilde geri alırlar. 

Garanti bankası vadeli hesap süreleri bir ay ile başlamakta ve bir yıla kadar müşterinin tercihine göre devam etmektedir. Vade süresi kısa olduğu takdirde, müşterinin faiz listeden kazanacak oldu kazanç daha az olurken, daha uzun süreli vadeler ile müşteri parasını vadeli hesaba yatırırsa, vade sonunda kazanacak olduğu para miktarı da artacaktır. 

Garanti Bankası vadeli hesap süresini müşteri uzun süre para bankada kalacak şekilde ayarladığı taktirde, hesabındaki paraya vade sonuna kadar müşteri dokunulmamalıdır. Kimi vadeli Garanti hesaplarında vadeli hesaptan para çekmek mümkün olsa da faizden kazanılacak olan para miktarı vadeli hesaptaki paraya vade sonundan önce dokunulduğu için azalacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.