Gayrimenkul Satın Alarak Vatandaşı Olabileceğiniz ve Oturma İzni Alabileceğiniz Ülkeler

Ev ya da gayrimenkul yatırım yaparak ya da gayrimenkul harici yatırımlarla başka ülkelerde vatandaşlık hakkı elde edebilirsiniz. Ülkeler, ekonomik sıkıntılarını ve ülke içindeki para akışını hızlandırmak ya da değiştirmek için böyle bir uygulamaya başvurabiliyorlar. Üstelik bu uygulamaya başvuran ülkeler, Amerika, İspanya gibi gözde ülkeler olabiliyor. İşte gayrimenkul satın alarak vatandaşı olabileceğiniz ülkeler listesi:

İlginizi Çekebilir:  Bağlıca’dan Ev Alınır Mı?

Amerika

Amerikan vatandaşı olabilmenin iki şartı bulunuyor. Birincisi 500.000 dolar değerinde bir gayrimenkul alımı ya da 500. 000 dolar değerinde bir yatırımda bulunmak ve bu yatırımda 10 kişiyi istihdam etmek, ikincisi de 1 milyon dolarlık bir şirket açmak. Bu şartları yerine getirdiğinizde Amerikan vatandaşı olabiliyorsunuz.

İspanya

Turizm cenneti İspanya’da 160.000 Euro’luk bir konut aldığınızda size vizesiz seyahat hakkı ve oturma izni veriliyor. İspanya’da 10 yıl ve 10 yıldan fazla kalanlara ise vatandaşlık hakkı tanınıyor.

İlginizi Çekebilir:  Ceyhan’dan Ev Alınır mı?

Letonya

Kuzeydoğu Avrupa ülkesi Letonya’da vatandaşlık hakkı elde etmek diğer ülkelere göre biraz daha kolay. Ülkenin kırsal kesiminden 71.500; kırsal olmayan kesiminden de en az 143.000 Euro’luk bir gayrimenkul satın aldığınızda size vatandaşlık hakkı veriliyor.

Makedonya

Doğu Avrupa’nın yeni gözdesi haline gelen Makedonya’da 40.000 Euro’luk gayrimenkul alan yatırımcılara 1 yıllık oturma izni veriliyor. Vatandaşlık hakkı elde etmek için de en az 400.000 Euro’luk gayrimenkul satın almanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Otomatik Ödeme Talimatı Hesapta Para Yoksa Ne Olur?

Yunanistan

Bir başka turizm cenneti olan komşu Yunanistan’da da 250.000 Euro’luk ev satın alan yatırımcılara 5 yıllık oturma izni veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara