Otomobil

Gaza Basınca Pedal Titriyor Sebebi

Aracınızda başınıza gelebilecek neredeyse binlerce arıza kaynağı bulunuyor. Onlarca parçanın kombinasyonundan çeşit çeşit arıza meydana gelebiliyor. Bu arızalardan ilginç bir grup olarak gaza basınca oluşan arızalar sayılabilir. Önceki makalemizde gaza basınca gelen sesler veya rahatsız edici diğer arıza belirtilerinden detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu makalemizde gaza basınca pedal titriyor ise sebebinin ne olabileceğini anlamaya çalışacağız. Bu arızayı yaşamanız için aracınızın eski olmasına da gerek yok. Garanti kapsamına giren araçlarda bile bu hata meydana gelebilir.

  • Aks lalelerinden biri arızalı,
  • Motor kulağı kırık,
  • Şanzıman kulağı kırık,
  • Araca modifiye işlemi yapılmış ve aks açılarıyla oynanmış

Bu sebeplerden dolayı gaza basınca pedal titrer. Ancak aracınız yeni ve garantisi devam ediyorsa yürüyen takım yol şartlarına bağlı olarak arızalanabileceğinden dolayı, muhtemelen garanti kapsamına girmeyecektir. Problemin bir başka yaygın sebebi ise rot-balans ayarıdır. İyi bir rot-balans ayarını 30 dakikada yaptırarak titreme sorunundan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi