Otomobil

Mercedes W211 Yağ Çubuğu Nerede?

Mercedes araçlarda büyük bir öneme sahip olan yağ çubuğu araçtaki motor yağı seviyesini kontrol etmeye yarar. Kartere kadar uzayan bu metal çubuk oldukça önemli bir işleve sahiptir. Yağ çubuğunun nerede olduğu genellikle Mercedes W211 modellerde sıkça sorulabiliyor. Bu yüzden bu soruya cevap vermek istedik.

Öncelikle belirtmek istiyoruz ki Mercedes W211 modellerinde yağ çubuğu bulunmamaktadır. Yağ seviyesini ölçmek için daha farklı adımlar izleyen model, araç içi ekrandan takip yapabilmenize olanak tanıyor. Öncelikle bu seviyeye bakabilmek için aracın anahtarını kontağa takarak bir kere çeviriniz. Ekrana gelen hava sıcaklığı seviyesinden sonra direksiyonun sol alt kısmında kalan butondan menüler arası geçiş yapıp hava sıcaklığına tekrardan geliyoruz. Bu bölümde dururken göstergenin sol tarafında kalan butona üç kere basıp bırakıyoruz. Bu işlemden sonra Mercedes W211 yağ seviyesini görebilirsiniz.

Eğer ki bu adımlardan sonra aracınız yağ seviyesini göstermiyorsa aracın kullanım kılavuzunu kullanarak seviyeyi görebilirsiniz. W211 için diğer modellere göre bambaşka özellikler sunan Mercedes, bu seriyi oldukça özel bir seri yapmaya çalışmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.