Sağlık

Gece Kahve İçmek Zayıflatır mı?

Geceleri kahve içmek zayıflatır mı, geceleri kahve içmek kilo verdirir mi? Daha önceki yazılarımızda kilo vermenin sırlarından ve hangi aktivite ve ürünlerin kilo verdirdiğinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca geceleri kahve içmenin kilo vermeye olan etkisinden söz edeceğiz.

Kahve içmek, faydalarını saymaya başlasak bir yazıda bitirmek imkansız. İster Türk Kahvesi olsun ister diğer hazır kahve ürünleri. Bu yazıda gece kahve içmek zayıflatır mı? Sorusuna net bir cevap vereceğiz.

Öncelikle gece yeme-içme konusuna açıklık getirmek istiyorum. Uzmanlar bu soruda ikiye ayrılmış durumda. Bazıları günlük toplam alınan kalorinin önemli olduğunu, saatin hiçbir şey farkettirmediğini söylerken, diğerleri yatmadan önce veya saat olarak gece yeme-içmenin çok zararlı olacağından bahsediyorlar. Hatta bazıları bu konuda daha da ileri gidip sıvı tüketiminin dahi sabah daha yoğun olmak şartıyla gün içine yayılması gerektiğini tembihliyor.

Diğer gıdalar ve içecekler için tartışma süredursun. Konumuz kahve olduğu için rahatlıkla gece tüketilebileceğini söyleyebilirim. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise kahveye hassasiyetiniz varsa dozunu fazla kaçırmamanız gerektiğidir.

Gece Kahve İçmek Kilo Verdirir mi?

Sorunun cevabı kesinlikle evet olacaktır. Kahvenin yağ yakımına olumlu etkisi tartışılmaz bir şekilde kabul edilen bir olgu iken dikkat edilmesi gereken ufak gibi görünen aslında çok önemli olan konuyu. Kahveyi şekersiz olarak tüketmek. Bahsettiğimiz kahve Türk Kahvesi, filtre kahve, espresso ya da hazır çözünebilir granül kahve olabilir. Diğer hazır kahve ürünlerinde bol bol şeker ve süt tozu, krema gibi ürünler bulunduğundan bırakın kilo vermeyi kilo alımınızı hızlandıracaktır.

Kahvenin Zararları

  • İçinde bulunan kafein nedeniyle alışkanlık yapar.
  • Ayrıca kalbin ritmini de olumsuz yönde etkiler. Çarpıntı yapar.
  • Fazla içilmesi halinde tansiyonu yükseltir.
  • Mide ülserinin azmasında temel nedenlerden biridir.
  • Vücutta sıvı kaybına neden olur.
  • Doğurganlığı olumsuz yönde etkilediğine dair bulgular mevcuttur.
  • Kalsiyumun idrar yolu ile vücuttan atılmasına neden olur.

Geceleri Kahve İçmek ile İlgili Aramalar

Geceleri kahve içmenin kilo vermeye etkisini araştıran kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; gece türk kahvesi içmek kilo aldırır mı, kahve zayıflatır mı ibrahim saraçoğlu, türk kahvesi zayıflamak için nasıl içilir gece yatmadan önce kahve içmek zayıflatırmı, türk kahvesi ile zayıflama kadınlar kulübü, gece kahve içmenin zararları, gece kahve içmek kilo aldırır mı, filtre kahve ile zayıflayanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds