Google Otomatik Reklamlar Nedir? Nasıl Eklenir?

Google Adsense üzerinde tek tek reklam boyutlarınızla uğraşıp yerleşim derdine girmenize son verecek bir uygulama başlatıldı. Ve karşınızda Google otomatik reklamlar. Aslında birçok avantajı bulunuyor fakat bu yazıda genel özelliklerinden bahsedeceğim. 

Para kazanmanızı optimize etmek için sayfaya çok fazla reklam eklemeniz yasak. En fazla 3 adet reklam bir sayfanın içerisinde barınabilir. Durum böyle olumca kontrolü tamamen Google reklamlarına bırakmak çok daha avantajlı görünüyor. 

Google Adsense reklam ekleme alanından sadece header ve body kodlarnıza ekleyeceğiniz 2 parça koddan sonra işiniz çok kolay. Google sayfa düzeyi reklamdan, yazı içi reklama kadar tüm reklam boyutlarını kendisi düzenliyor. Hatta eğer Adsense üzerinden denemelere izin verirseniz bir süre çeşitli reklam kombinasyonlarını kendi deneyerek size en fazla kazancı sağlayacak formülü bulmaya çalışıyor.

Artık ziyaretçilerin çoğu mobil sayfalarda olduğu için Google mobil versiyonları da unutmamış. Otomatik reklam kodlarını AMP versiyonunuza da entegre edebilirsiniz. Ben denediğimde bu pek başarılı olmadı ve webmaster forumlarında AMP kodlarının düzgün çalışmadığından şikayetçi olanlar var. Zamanla sistemin bu tarafı da elbet oturacaktır.

Genel olarak Adsense kazançları çok tartışılan bir konu. Bunun nedeni kullanıcıların çoğunlukla Ad Blocker kullanarak reklamları engellemesi ve Google’ın sürekli bir bahane bularak kesinti yapması. Eğer hala Adsense kullanmaya kararlıysanız, otomatik reklamlar en iyi seçenek olacaktır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.