Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sinirli Olmak

Bu ameliyatı olmaya karar vermek çok zor olsa da ameliyattan birkaç ay sonra kilo vermeye başladığınızı gördüğünüzde her şeyi unutmaya başlıyorsunuz. Daha hafif hissetmek içinizi ferahlattığı gibi sağlığınızda da temel düzelmeler gerçekleşiyor. Her şeyden önce eğer ameliyat öncesi tansiyon ile ilgili bir probleminiz varsa, tansiyonunuz düzeliyor ve şeker probleminden kurtuluyorsunuz.

Temel olarak problemlerinizden kurtulduktan sonra 5-6 boyunca başa çıkmanız gereken daha doğrusu sabırlı olmanız gereken konular mevcut. Sabırlı olmanız gereken diyorum çünkü ne kadar dikkat etseniz de bu süreci her türlü yaşıyorsunuz. Örneğin önceki yazıda saç dökülmesi sorunundan bahsetmiştim şimdi ise sinirli olma, birden her konuda parlayıp tepki gösterme hali başlayabilir.

Dışarıdan yorumlar genelde ameliyat oldu çöktü, hastalandı daha da sinirli oldu şeklinde olacak olsa da siz bunlara kesinlikle aldırış etmeyin. Belli bir süre olacak olan hormonlarınızla alakalı ufak değişimlerden dolayı öfkeli olma hali görülür ve bu gayet normaldir.

Kendinize zaman ayırın. Bu dönemi olabildiğince daha sakin bir şekilde geçirebilmek için, stresten uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca bunun geçici bir durum olduğunu da unutmayın. Sağlığınızla ilgili bir problem olduğunda tabii ki sadece profesyonel hekiminizi dinlemeniz gerek fakat Facebook üzerinde kurulmuş ameliyatla ilgili gruplardan tüp mide ile yaşam konusunda destek alabilirsiniz.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: