Gözlüklüler ya da Gözü Bozuk Olanlar Dünyayı Nasıl Görürler?

Gözlük, pek çokları için büyük bir külfet. Astigmat, miyop ya da hipermetrop olanlar için gözlük, gündelik yaşamın vazgeçilmez bir aksesuarı. Peki gözlüklüler, gözü bozuk olanlar dünyayı nasıl görürler? Fotoğraflarla gözlüklülerin dünyayı görüşü.

Eğer, gözlük kullanıyorsanız hayatınızda hiç yanınızdan ayırmayacağınız bir şey de taşıyorsunuz demek. Her ne kadar bir süre sonra varlığını hissetmeseniz de gözlükler tam bir baş belası olabiliyor. Gözlük, her ne kadar hafif ve şık dursa da hiç olmaması daha iyi olabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Easy Game 9. Seviye “John’a Yardım Et” Sorusunun Cevabı Nedir?

Gözlük kullananlar için dünya tam da yukarıdaki iki fotoğrafta görüldüğü gibi. Gözlüğün içinde her şey ve netken gözlüğün dışından olan her şey bulanık ve son derece kafa karıştırıcı.

Gözlük, aynı zamanda katmerli bir baş ağrısı demek. Özellikle astigmat hastasıysanız gözlük olmadan sağlıklı bir gün geçirmek neredeyse imkansız.

İlginizi Çekebilir:  Midye Bozulur mu?

Gözlük kullananların dünyayı nasıl gördüklerini anlatan en iyi fotoğraf galiba bir üstteki fotoğraf. Işıklar bir hüzmeden sızar gibi ya da bir arada toplanmış gibi gözükür. Renk ayrımı ortadan kalkar, hatların keskinliği bir anda ortadan kaybolur ve çizgiler arası yumuşaklık artar. Böylece ortaya ”ne olduğu anlaşılan ama hiçbir şekilde ayırt edilemeyen” görüntüler ortaya çıkar.

Gözlük kullananlar için trafik en büyük baş belalarından biri. Göz sağlığı bozuk olanlarda trafik tıpkı yukarıdaki gibi. İlerideki aracın stop lambası, bir hüzme şeklinde görülür ya da arabaların sinyal işaretleri haricinde hiçbir şeyleri, plakaları, modelleri vesaire belli değildir. Bu da ister istemez insanı rahatsız eder.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Havalandırma Boşluğundan Kubilay'ın İlerlemesine Yardım Et'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Gözlük kullanmak ya da gözleri bozuk olmak Photoshop’ta ”Blur’ efekti gibi bir şeydir. Hiçbir şey net değil, geçişler yumuşak ve renkler birbirine geçik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara