Biyografi

Gülçin Avşar Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Gülçin Avşar kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kim, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Gülçin Avşar’dan söz edeceğiz.

Gülçin Avşar Kimdir?

  • Avukat

1985 yılında Konya Erreğli’nde dünyaya gelen Gülçin Avşar, aslen Bitlislidir. Lise eğitimini Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Gülçin Avşar, lisans eğitimini ise 2008 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Gülçin Avşar, 2010’dan beri İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alarak yasa çalışmalarının yürütülmesinde rol almıştır. Gülçin Avşar, TESEV tarafından yayınlanan “Faili Meçhuller ve Kayıplar” adlı raporu yazmıştır. Avşar ayrıca Kürt meselesinin çözümüne ve demokratikleşmeye dair birçok pratik ve teorik meselede yazılar kaleme almıştır.

Gülçin Avşar

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan Gülçin Avşar, siyasi çalışmalarına da devam etmektedir. Gülçin Avşar hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.