Gün Sonu Alırken Kağıt Biterse Ne Olur?

Gün sonu alırken kağıt biterse ne olur, gün sonu alma işleminde kağıdın bitmesi halinde ne yapmak gerekir. Daha önceki yazılarımızda çeşitli mesleki sorunlardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”gün sonu alırken kağıt bitmesi” sorunundan söz edeceğiz.

Gün Sonu Alırken Kağıt Bitince Ne Olur?

Kurumsal bir firmada çalışıyorsanız akşam kapanışlarda alınan gün sonları hayati bir önem taşır. Zira gün sonu raporları, ara raporlardan farklı olarak bir defaya mahsus alınır ve alınan bu rapor, o zamana kadarki işlemlerin detaylarını gösterir. Kağıdın bitmesi durumunda çoğu POS cihazı ‘kağıdı takıp bir tuşa basın’ önerisinde bulunmaz. Bu daha çok satış sonrası slip basımında verilen bir öneridir.

Bu nedenle gün sonu raporundan önce mutlaka ama mutlaka slip haznesini kontrol edin ve mümkünse yeni bir slip takın. Bazı gün sonu raporları çok uzun olduğundan kalan slip, yetmeyebilir. Bu durumda yeni bir slip kağıdı takmak gerekebilir.

Beko, ingenico ve Verifone gibi markaların da bu konuyla ilgili herhangi bir çözümü yok. Gün Sonu Raporu düğmesine bastığınız anda verdiğiniz kararı iptal edemiyorsunuz ve makine tüm gün sonunu almadan işlemi bitirmiyor. Yukarıda söz ettiğimiz gibi kurumsal bir firmada çalışıyorsanız, gün sonları raporlanan ve tutanaklarla gösterilen bir belge olduğundan ciddi sıkıntılara neden olabilir. Gün sonu raporu almayı da kesinlikle unutup ihmal etmeyin.

Gün Sonu Nedir?

Bir POS cihazından gün içinde hangi bankadan ne kadar alındığını gösteren (örneğin Yapı Kredi bankasından 2328 TL; Axess Chip Para puanından 128 TL gibi) vePOS cihazının o gün kapandığını belirten rapordur. Ertesi gün, gün sonu raporu alınmamışsa POS cihazı işlem almaz.

Gün Sonu İle İlgili Kullanıcılar Şunları da Aradı

günlük z raporu nasıl alınır, verifone gün sonu alma, beko 300 tr gün sonu nasıl alınır, gün sonu alırken kağıt bitti, gün sonu raporu almayı unuttum, 2 kez gün sonu alma, yapı kredi pos gün sonu, ingenico ide280 gün sonu alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.