Hacettepe Hastanesi Randevu Nasıl Alınır? Kolay Randevu Alınır mı?

Hacettepe Hastanesi Randevu Nasıl Alınır? Nasıl kolay randevu alınır mı? Bir önceki yazımızda da bahsettiğimiz üzere Hacettepe Hastanesi MHRS üzerinden randevu vermemektedir. Peki randevular nasıl alınır?

Hacettepe Hastanesi Randevu Nasıl Alınır?

444 4 444 numaralı randevu sistemi 08:00 ile 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Fakat randevular saat 08.30’da çoğunluklu olarak dolar. Bunun için saat 08:00’da aramaya başlamalı ve bu numarayı düşürmek için sürekli arama yapmanız gerekmektedir. Bu durum elbette kolay olmayacaktır çünkü sizinle birlikte hastaneden randevu almak isteyen onlarca kişinin araması ile hatlar düşmekte ya da düşürenler için randevu oluşma süresi sizi hatta bağlamak için bekletmektedir. Önerimiz birkaç telefondan aynı anda deneyerek randevu numarasını düşürmeye gayret etmeniz.

Randevu Sistemi Nasıl Çalışır?

Hacettepe Hastanesi genel olarak haftalık randevu ile çalışmaktadır, bu bölümden bölüme farklılık göstermekle birlikte genel itibari ile böyledir. Örneğin Göz Hastalıkları muayenesi, her pazartesi açılır ve bir haftalık randevu o gün dağıtılır. Dahiliye randevuları ise her gün açıktır ama haftanın aynı günü için randevu verilir. Örneğin pazartesi randevu almak için aradıysanız, diğer haftanın pazartesi günü için boş yer olduğu taktirde size randevu verilir.

Sonuç Randevusu da Gerekli mi?

Hacettepe Üniversite Hastanesi genel olarak sonuç randevunuzu muayyeninizden sonra elle verir. O gün sonuç için herhangi bir başka randevu almanıza gerek yoktur. Sizden düzenli tahlil istendiğinde, örneğin 3 ay sonra yeniden gelmeniz istendiğinde ise yine yeniden randevu almanıza gerek yoktur. Bölüm sekreterliğine gidip bir randevu kağıdı almanız yeterli olacaktır. Tekrar edilmesinde fayda vardır, bu bilgiler her bölüm için geçerli olmamakla birlikte çoğu bölümde vardır.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.