Otomobil

Hakimlere Makam Aracı Veriliyor mu?

Önceki otomobil kategorisi makalelerimizde trafikte geçiş üstünlüğü olan araçlar hakkında detaylo bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Bu makalemizde ise makam aracı kimlere verilir? Sorusunun ilk seri makalesini sizler için hazırladık. Hakim ve savcıların özel makam araçları var mı? Neden ihtiyaçları var? Sorularına cevaplar vereceğiz.

Öncelikle makam aracı olması demek, trafikte geçiş üstünlüğüne sahip olunduğunu ifade etmemektedir. Örneğin trafikte daha rahat bir şekilde seyahat etmek ve işlerini seyahat esnasında da takip etmek isteyen iş insanları da makam aracı kullanabilir. Bunu anladığımıza göre sorumuza cevap verebiliriz. Hakim ve savcılara makam aracı verilmektedir. Bunun sebebi bu kişilerin önemli insanlar olması ve güvenlik ihtiyaçlarının daha yüksek seviyelerde olmasıdır.

Özet olarak, bu makam aracını kullanıp kullanmamak yine hakim ve savcının kendi inisiyatifinde olacaktır. Örneğin, özel bir seyahati esnasında kendi özel aracını kullanır ve makam sürücüsü ile hareket etmek isteyebilir. Ancak her durumda ihtiyaçlarını karşımaları amacıyla makam araç ve sürücülerine sahip olmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.