Sağlık

Hamilelikte Reyhan Şerbeti İçilir mi?

Hamilelik sürecinde uzak durmanız ve özellikle dikkat etmeniz gereken tüm yiyeceklerden önceki sağlık yazılarımızda Tozlu Mikrofon olarak bahsetmiştik. Bu yazı Tozlu Mikrofon tarafından özel olarak siz değerli okurlarımıza hazırlanmışır. Bitki çayları için internetteki haber siteleri aşırı miktarda fayda sayarak övmeyi çok severler. Bu yazımızda da reyhan bitkisi içeriği ile hazırlanan reyhan şerbeti hamilelikte içilir mi? Sorusuna cevap vereceğiz.

Bitki çayları herşeye iyi gelirken hamilelik esnasında gebeliği doğrudan etkileyecek hücre bölünmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu sebepten dolayı hamilelikte reyhan şerbeti içilmez. Bunun yerine doğal meyve suları gibi sağlıklı içecekleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bunlara ek olarak sıvı tüketiminde suyun yeri tamamen ayrıdır. Yaz sıcaklarında su ihtiyacınızı yalnızca doğal bir su ile karşılamalısınız.

Özet olarak, hamilelik sürecinde normalde doğal ve iyi olan herşey sizin yararınıza olmayabilir. Şüpheye düştüğünüz reyhan şerbeti benzeri bir içecek olursa, doktorunuza danışın ve tavsiyelerine harfiyen uyun. Böylelikle sağlıklı bir gebelik dönemi geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds