Otomobil

Arabaya Tamamen Antifiriz Konur mu?

Önceki otomobil makalelerimizde antifirizin aracınız için olan öneminden çok detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu makalemizde ise radyatör suyu yerine araca tamamen antifiriz konur mu? Sorusuna cevap vereceğiz. Buna benzer başka bir sorunuz olursa aşağı yorum kısmına yazmayı ihmal etmeyiniz. Sizler için hazırladığımız bu serinin en güzel yanı aracınızın ömrünü çok uzun sürelere çıkarabileceğidir.

Arabaya tamamen antifiriz konur. Antifiriz yalnızca kış aylarında kullanılan bir madde değildir. Bilinenin aksine bu maddeyi yaz aylarında da kullanmanız aracınız için son derece faydalı olacaktır. Mantık olarak bakıldığında normal su kireçlenebilen türden bir maddedir. Durum böyle olunca antifiriz motor içerisinde devirdaim etmeye daha uygundur.

Çoğu insan ise bu maddeyi su ile karıştırarak araçları içerisinde kullanırlar. Bu son derece anlamsız olacaktır. Zaten maliyet olarak çok yüksek olmayan antifiriz tamamen doldurulmalıdır. -20 derece gibi bir ürünü su eklemek suretiyle -10’a düşürelim, zaten çok soğuk olmuyor şeklinde düşünmeyin. Motorunuzun uzun kilometreler yapması için tamamen antifiriz koyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds