Yemek

Hamsi Yıkanır mı?

Hamsi, hem içerdiği vitamin ve mineraller, hem de lezzeti itibariyle küçük büyük herkesin sevdiği bir et çeşidi. Ancak sezonluk bir ürün olduğu için her zaman tükettiğimiz bir ürün değil ve belki de bu yüzden hamsi pişirmenin püf noktaları hakkında bilgilerimiz eksik.

Hamsi pişirirken dikkat edeceğimiz ilk nokta hijyen. Hamsileri iç organlarından ve tercihen kafasından ayırdıktan sonra kalan minik tortular ya da temizlik esnasında oluşabilecek bakterilerden arındırmak çok önemli. Kim demiş hamsi yıkanmaz diye? Hamsilerimizi pişirmeden önce yıkamalıyız elbette.

Dikkat etmemiz gereken püf nokta, hamsileri yıkadıktan sonra bir müddet süzülüp kurumalarını beklemek. Büyük balık ya da hamsi; eğer acelemiz varsa pişirmeden önce bir peçete yardımıyla yıkama suyunu iyice çektirmeliyiz ki balıklarımız daha güzel kızarsın ve lezzeti suya gitmesin; kendi içinde kalsın. Ayrıca suların pişirme yağına karışıp yağın yanmasına engel olmuş oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds