Gündelik Hayat

Güderi Yıkanır Mı?

Farklı amaçlar için güderiden üretilmiş malzemeleri günlük hayatımızda sıkça kullanıyoruz. Güderi yumuşak ve esnek yapıda hafif ağırlığı olan bir küçükbaş hayvan derisinden yapılıyor. Güderi fraklı kullanım alanları da kullanılmak üzere üretilir. Tekstil olmak üzere temizlik amaçlı kullanılan bezlerde güderiden oluyor. Güderiden yapılmış temizlik malzemesi olarak kullandığımız güderi bezleri beyaz sabun ile yıkanarak temizlenebilir. Ancak güderi kıyafetlerimizi çamaşır makinesine atarak yıkamamalıyız.

 Güderi Neden Yıkanmaz?

Güderi ceketler, yelekler, hatta pantolonlar beğenerek kullandığımız kıyafetlerdir.  Güderi hayvan derisinin işlenmiş hali ile dikilerek kıyafetlere dönüştürülmesidir.  Güderiden dikilmiş kıyafetlerimizin temizliğini kesinlikle ıslak temizleme yapmamalıyız. Yani Güneri yıkanmaz. Güderi kıyafetlerimizi kuru temizleme tarzı ile temizlemek güderiden dikilmiş kıyafetimizin ömrünü uzatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds