Biyografi

Hande Dilan Hancı Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Hande Dilan Hancı kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Hande Dilan Hancı’dan söz edeceğiz.

Hande Dilan Hancı Kimdir?

  • Oyuncu.

1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hande Dilan, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar ve Viyola Bölümü’nde tamamlamış; ayrıca Akdeniz Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimi almıştır. Bu zamana kadar çeşitli tiyatro oyunlarında rol alan Hande Dilan, ilk oyunculuk deneyimini ise Ufak Tefek Cinayetler adlı dizide yaşamıştır. Başarılı oyuncu Hande Dilan, sonrasında Kuzgun ve Teşkilat gibi dizilerde oynamıştır.

Oynadığı Dizi ve Filmler?

  • 2022 — Teşkilat (TV Dizisi)
  • 2019 – Kuzgun (Füsun) (TV Dizisi)
  • 2017 – 2018 – Ufak Tefek Cinayetler (Elif’in gençliği) (TV Dizisi)

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Hande Dilan 1.70 m boyundadır ve 48 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Hande Dilan, oyunculuk çalışmalarına TRT 1 ekranlarında yayınlanan Teşkilat adlı dizide devam etmektedir. Başarılı oyuncu Hande Dilan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • sozcu.com.tr, Hande Dilan, erişim tarihi: 3 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.