Harçlık Avansla Fatura Ödenir mi?

Harçlık avans Ziraat Bankası’nın öğrenci burs kartları için sunduğu, kredili mevduat hesabı mantığı ile aynı şekilde işleyen bir kredi limitidir. Ancak kartı yeni aldıysanız ya da harçlık avans tanımlama işlemini yeni yaptırdıysanız harçlık avans limiti ile fatura ödeme gibi detayların nasıl yapılacağı hakkında detay bilgiye ihtiyacınız olabilir. Bu yazımızda harçlık avans ile telefon, elektrik, su faturası nasıl ödenir? Tüm yollarından detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Harçlık Avans ile Fatura Nasıl Ödenir?

Harçlık avans hesabında bulunan limitiniz yalnızca online veya fiziksel alışverişlerde harcama yapmanıza imkan tanır. Harçlık avans ile fatura ödenebilir. Bu limit yalnızca nakit çekimine kapalıdır. İşlem yaparken banka kartını seçmeniz ve kartın ön yüzünde bulunan banka kartı numarasını girmeniz gerekmektedir. Kartın arka yüzünde bulunan CVC kodlarından da yine aynı şekilde ‘banka kartı CVC’ kodunu online fatura ödeme alanına girmeniz gerekmektedir. Harçlık avans ile fatura ödeme yollarınız aşağıdaki gibidir;

  • Mağazadan ya da gişeden kartınızın banka kartı özelliği kullanarak pos cihazından ödeme yapma,
  • Yukarıda belirttiğimiz banka kartı bilgileri ile online ödeme yöntemini kullanmak,
  • Ziraat mobil uygulamasında da harçlık avans kullanarak ödemeler-fatura ödeme kısmından ödeme yapabilirsiniz.

Harçlık Avans ile Telefon Faturası Ödenir mi?

Harçlık avans limitinizle aynı şekilde Vodafone, Türk Telekom, Turkcell faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ancak bir kısmını banka harçlık avans, diğer kısmını kredi kartından ödeyemezsiniz. Bu işlem için Ziraat Mobil ya da operatör mağazasındaki pos cihazını kullanarak parçalı ödeme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.