Hızlı Trende WC Var mı? Nerede?

TCDD’de veya yüksek hızlı trende tuvalet, lavabo var mı? Yolculuk esnasında yolcuların en çok muzdarip olduğu konuların başında WC sorunsalı yer alıyor. Var mı yok mu? Neresinde? Hangi vagonda? Bu yazımızda kısaca hızlı trende WC konusuna değineceğiz.

Hızlı Trende WC Var mı?

Var. Hızlı trende seyahat ederken görevlilere sormadan bu soruyu cevaplayalım. Trende tuvalet olur mu demeyin, oluyor. Ankara-İstanbul; Ankara-Konya; Ankara-Eskişehir hatları fark etmeksizin hızlı trenlerde tuvalet bulunuyor. Tek yapmanız gereken bir görevliye sormak ya da aşağıdaki başlığı takip etmek.

Hızlı Trende WC Nerede?

Hızlı Trende WC, 1. Vagonda. Yani makinistin ve kafeteryanın, servisin ilk açıldığı yemekli vagonun olduğu bölgede. Trenin baş kısmında yer alan tuvaletlere gitmek için vagonlardan geçmek; ya da 1. vagondaysanız arkadaki kafeterya bölümüne gitmelisiniz.

Tuvaletler Nasıl?

Hızlı trenlerde tuvaletler ihtiyacınızı karşılayacak lükslükte. Yani klasik alafranga tuvaletler. Temiz ve rahat. 250 km/h hızla giderken tuvalet ihtiyacınızı yapmak da ayrı bir his.

Kafanız rahat olsun. 4 saatlik bir yolculukta, yolcuların böyle bir ihtiyacı olacağı ihtimali düşünülmüştür. Çoğu ulaşım aracında tuvalet bulunur: tren, uçak, vapur vesaire fakat sadece otobüslerde bu imkan yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir