Honda CRV VSA Lambası Yanıyor ve Aracın Çekişi Düşüyor Çözümü

Honda CRV modellerinde sık rastlanılan ve iki sorunun da bir araya gelmesiyle araç kullanıcılarını oldukça tedirgin eden hatalardan bahsedeceğiz. Öncelikle aracınızda VSA, araç virajı alırken çok geniş veya dar açıyla döndüğünde devreye giren sisteme denir. Bunun yanında bir de kaygan zeminlerde patinaj çekme durumlarına yardımcı olmaktadır. Bu tür durumlarda VSA Lambası yanıp yanıp söner ve bu oldukça normaldir.

Aracın çekişi düşüyorsa bunun oldukça fazla nedeni vardır. Genellikle çekiçten düşen araçlar eskisi gibi performanslarını koruyamazlar ve trafikte sürücülere sorun yaşatırlar. Aracın çekişten düşmesinin nedeni ise yağ değişiminin zamanında yapılmaması, kalitesiz ve düşük yakıt kullanımıdır.

Honda CRV aracınızda VSA Lambası herhangi bir viraj veya patinajlık durum yaşamamanıza rağmen hala oluyorsa bir Yetkili Servise danışmanız, gereken ve aracınızın hasarlı olan yerlerini yaptırmanız gerekmektedir. Bununla birlikte aracınızda çekişten düştüyse aynı şekilde Yetkili Servislerden bütün bakımlarını yaptırmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber