İhtiyaç Kredisi Çekme Yaşı Kaçtır?

Kredi türleri çeşitlilik gösterse de gençler çoğunlukla ihtiyaç kredisine başvurmak İsteyebiliyor. Artık telefon ve bilgisayar gibi ürünlere de taksit yapılmadığı ve bunlar için taksitli alışveriş yapmak isteyenler ihtiyaç kredisine yöneldiği için 18 yaşından küçük gençler dahi ihtiyaç kredisi çekme yaşı ile ilgili meraka düşüyorlar. Bu konuda öncelikle söylemek istediğimiz şey şu ki herhangi bir kredi çekmek ya da kredi kartı kullanmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçük iseniz ihtiyaç kredisi çekemezsiniz.

Bankaların 18 yaşından küçüklere sunduğu sadece birkaç ürün vardır bunlar ailelerin izni ile oluşturulan birikim hesapları ve ek kartlardır. Bunun haricinde kredi kullanmak için belirli bir kredi Notunuz olması gerektiğinden dolayı yaşımız itibari ile kredi kartı alamayacağınız için dolaylı olarak yine ihtiyaç kredisi veya herhangi başka bir kredi ürünü kullanamazsınız.

Üst limite baktığımız zaman bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Bazı bankaların bu konuda çok katı kurallara sahip olmakla birlikte 65 yaş üzeri vatandaşlara her türlü kredi ürününü kullandırmak için hayat sigortası istemektedirler. Eğer mal varlığınız ve geliriniz iyi olsa bile 80 yaşın üzerindeyseniz ihtiyaç kredisi kullanmakta çok zorlanacaksınız.

Öğrenci kredi kartları genellikle nakit avans çekimine kapalıdır

Bu konuda genç vatandaşlarımıza bir ek bilgi ile beraber uyarı yapmak istiyoruz genellikle üniversite öğrencilerine verilen kredi kart limitleri 500 ila 1500 TL arasında değişmektedir. Fakat bu konuda ihtiyacınız olduğu taktirde kredi kartını kullanabilmekle beraber nakit avans çekimi yapamamaktasınız. Buna imkan veren bir banka bulunmuyor. Öğrenci ve genç kredi kartları nakit avans çekimine kapalı olduğundan dolayı ihtiyaç kredisi çekemediğiniz için gidip kredi kartı başvurusunda bulunmanız sizin için vakit kaybı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle