Borsada Gece Hisse Senedi Alınır mı? Satılır mı?

Borsa çok hareketli bir pazar alanı olmakla beraber emir vermek için belirli saatler içinde işlem yapmak nedeniyle kısıtlandığınızı üzülerek bildirmemiz gerekli. Bunun asıl sebebi teknik olarak emir verdiğiniz anda bir aracı kurum vasıtasıyla -genellikle banka- borsaya işlem yapmak istediğinizi bildirirsiniz. Borsada işlem görmeye başlayan kağıdınız değeri oranınca bir komisyonu da sembolik miktarda da olsa bankaya verirsiniz.

Borsa Gece Hisse Senedi Almak

Bu işlem aracı kurumun kapalı olmasından dolayı mümkün olmamakla birlikte borsanın da belirli çalışma saatleri dışına çıkmış olacağınızdan mümkün değildir. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama ile verdiğiniz emirler kaydedilir ve sabah ilk işlem saatinde alım – satım olarak gerçekleşir. Yani anlık olarak işlem yapamasanız da emir gönderip sabah erkenden otomatik olarak işleme alınmasını sağlayabilirsiniz.

Borsada Ne Zaman Emir Verilir?

Borsa mesai saatlerinde açık olsa da teknik olarak emirleri belli saat aralıklarında toplayıp işleme sistemi ile çalışmaktadır. Sürekli işlem gören ve tek fiyattan işlem gören paylar sabah 09.40’da emir almaya başlarlar. Buna ilk emir alış saati de denir. Varant emirleri ise sabah 10.00’da işlem görmeye başlar. Borsa’da son kapanış seansı ise 18.10’dur.

Açılış Fiyatlı Emir Nedir?

Borsada emir verirken hisse için belirlenen fiyat girilir. Fakat açılış fiyatlı emir sisteminde ise sadece almak istediğiniz hisse miktarı belirlenir ve otomatik olarak aracı kuruma açılış fiyatı neyse o fiyattan işlem görülmesi şeklinde yetki verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.