Teknoloji

Instagram’da Şikayet Ederek Hesap Kapatma

Instagram son zamanların en popüler sosyal medya mecraları arasında kendine yer edinmiştir. Bu durum da insanların ilgisinin ve dikkatinin tamamen bu mecra üzerine kaymasına; günün belli bir zamanını bu platform üzerinde geçirmesine sebep olmaktadır. Böylelikle Instagram çok sayıda kullanıcı ve takipçinin paylaşımda bulunup etkileşime girdiği; sıklıkla ziyaret edilen bir ortam haline gelmiştir. Böylesine geniş kitleler tarafından ilgi gören ve cezbedici bulunan bir platform olan Instagram, haliyle bazı sıkıntı ve sorunları beraberinde getirmektedir. Bu sıkıntı ve sorunlar, değişik rahatsızlıklara sebebiyet vermekte ve rahatsız olunan hesaplara yönelik kapatmaya varıncaya değin farklı Instagramşikayet yaptırımları uygulanabilmektedir.

Instagram Nedir?

Instagram 2010 yılında piyasaya sürülmüş olan, 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından satın alınan,fotoğraf ve video paylaşmaya yarayan bir sosyal medya platformudur. Her geçen gün inanılmaz derecede paylaşım yapılan ve kullanıcı sayısı yükselen bir ivmeyle artan Instagram, bugün pek çok kişisel ve ticari marka tarafından tereddütsüz bir şekilde ve düzenli paylaşım yapılarak kullanılmakta; o markalar açısından çok iyi bir tanıtım aracı olarak görülmektedir. Böylesine yaygın bir şekilde kullanılan platformun farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmasının önüne geçmek zor olmakta ancak Instagram şikayet etmemüessesi etkin bir şekilde işletilmektedir. 

Instagram Şikayet Ederek Hesap Kapatma

Öncelikle Instagram platformunda şikayet etme faaliyetinin ciddi bir şekilde ve kayda değer bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için bir rahatsızlığın vuku bulması gerekmektedir. Instagram şikayet ederek hesap kapatmaişlemine kadar uzanabilen şikayet etme sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz:• Bu sebepler arasından belki de en sık rastlananı ve en çok yapılanı mesaj yoluyla gönderilen iletiler olmaktadır. Bir kullanıcı diğerine sürekli mesaj gönderip rahatsız ediyorsa bu hesap şikayet edilebilir. Aynı gerekçeyle mesaj kanalıyla uygun olmayan iletiler (kötü sahneleri barındıran, hakaret ifadeleri içeren, cinsel temalı vb.) gönderildiğinde bu hesaplar şikayet edilebilmektedir. Bu şekilde yapılan bir şikayet ciddiye alınacaktır.• Herhangi bir uygunsuz içerik görüldüğü takdirde şikayet edilebilmektedir. Böyle bir durumda hem hesap hem de içerik ayrı ayrı şikayet edilebilmektedir.• Rahatsız edici ve hoşa gitmeyen yorumlar yapıldığıtakdirde karşıdaki hesap şikayet edilebilir. Hem kendihesabınıza yapılan hoşa gitmeyen yorumları hem de kişinin kendi hesabına yaptığı rahatsız edici yorumları şikayetedebilirsiniz.• Fotoğraflarınız bir şekilde başka bir hesap tarafından paylaşıldıysa veya adınıza sahte hesap açıldığı takdirde yine şikayet edebilirsiniz.

Yukarıda anlatılığı gibi instagram hesabı şikayet edebilir ya da ihlalleri bildirebilirsiniz. Birden çok kişi tarafından edilen şikayetler instagram açısından daha çok dikkate alınmakla birlikte, geçerli sebeplerle başvurulduğunda tek kişinin dahi hesap şikayetini dikkate almaktadır. Olumlu sonuç almak dikkat etmeniz gereken en önemli şey, doğru kısımları seçerek şikayetinizi yapmanızdır. Bu konuda takıldığınız herhangi bir nokta olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds