Irmak Zileli Kimdir? Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Irmak Zileli kimdir ve nerelidir? Ahmet Mümtaz Taylan ile flört yaşayan Irmak Zileli kaç yaşındadır? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından birçok kişinin hayatından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Irmak Zileli”den söz edeceğiz.

Irmak Zileli Kimdir?

Irmak Zileli, Türk roman yazarı ve antropolog. 2012 yılında Yunus Nadi Roman Ödülü’ne layık görülen Irmak Zileli, 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Gün Zileli ve Feyza Perinçek çiftinin kızları olan Irmak Zileli, Türk siyasetinin önemli isimleri arasında olan Doğu Perinçek’in de yeğenidir.

Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal’da muhabirlik yapan Irmak Zileli, Roman Kahramanları isimli dergide de bir dönem çalıştı. Zileli, 2006 yılından beri birçok dergi, gazete ve gazete eklerinde eleştiri ve değerlendirme yazıları kaleme almaktadır. 2004 yılında Cumhuriyet Bayramlarının nasıl kutlandığının incelendiği ”Bayram Çocukları” isimli kitabını yayınladı. 2009 yılında Halit Refiğ ile söyleşi kitabı olan ”Doğruyu Aradım Güzeli Sevdim” isimli kitabını yayınlayan Zileli, 2012 yılında yayınlanan ilk romanı olan ”Eşik” ile Yunus Nadi Roman Ödülü’ne layık görüldü.

Eserleri

  • Bayram Çocukları (araştırma)
  • Doğruyu Aradım Güzeli Sevdim (röportaj)
  • Eşik (roman)
  • Gözlerini Kaçırma, 2014

Ahmet Mümtaz Taylan ile İlişkisi

Ahmet Mümtaz Taylan ile flört yaşadığı söylentileri sonrasında ikili bir restoranda sohbet ettikten sonra gazetecilere poz vermiş ve Taylan gazetecilere: ”Hanımefendiyi çok seviyorum. Bundan daha güzel haber olur mu?” yanıtını vermiştir.

Ek

Kendisi hakkındaki detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.