Ekonomi

İşbank Nasıl Yapılır Operatör Değişikliği?

İşbankası üzerinden operatör değişikliği yapmak oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Değişiklik için belirli adımları izleyerek size sunulan işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Mevcut olan İşbankası hesabınızın operatör değişikliğini yapmak istiyorsanız öncelikle mobil onay blokesinin kaldırılması isteniyor. Bu işlem için ilgili müşteri hizmetlerini veya direkt olarak şubeler tarafından yardım isteyebilirsiniz. Mobil onay blokesi kalktıktan sonra size iletilen bilgileri doğrulayıp direkt olarak değişikliği tamamlayabilirsiniz.

İşbankası operatör değişikliği konusunda bütün müşterilerine birkaç adım içerisinde yardımcı olabilmektedir. Çok fazla vaktinizi almayacak olan bu işlemde devamlı olarak kullanacağınız bir operatörü tercih ediniz. Operatör değiştirmek hiç sorun yaratmasa bile gelecek zamanlarda problemlere neden olabilir. O yüzden banka güvenliğinizi operatör doğrulaması alanında her zaman aktif tutarak kontrol etmenizi öneriyoruz.

Bankalar sim kart numarası değiştiği andan itibaren hesabınızı bloke etmektedir. Yaşanabilecek olumsuz bir olay için tercih edilen bu yöntem, uzun süredir yapılıyor ve müşterilerin güvenliği sağlanıyor. İptal olan numara değiştirildiği zaman ise direkt olarak bankaya bildirip blokeyi açtırmanız gerekmektedir. Sim kart değişikliği yaptığınız her zaman bu blokeyi kaldırmak zorunda olduğunuzu unutmayınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.