Sağlık

İshale Hangi Ekmek İyi Gelir?

Virüs, bakteri ya da gıda zehirlenmesi gibi onlarca sebep dolayısıyla ishal problemi yaşıyor olabilirsiniz. İshal durumunda vücudunuzdan aşırı miktarda su kaybolması yanında ateş gibi şikayetler ve karnınızın sancıyla yankılanması da yaşanabilmektedir. İshal esnasında yenilen içilen şeyler de bu durumu artırıp azaltabildiğinden ekmek tüketiminde de akıllı bir tercih ishalin azalmasına yardımcı olacaktır.

Sağlıklı bir beslenme programı açısından mutlaka tam tahıllı ve kepekli ekmek türleri tavsiye edilmektedir. İshal rahatsızlığı olanlarda ise bunun tam tersi olarak bu tür ekmeklerden uzak durmalı ve basit beyaz ekmek tercih edilmelidir. Bunun sebebi tam tahıllı ekmekler yoğun bir lif deposu olduğundan dolayı ishalinizin daha da şiddetlenmesine sebebiyet verebilir. Aslına bakarsanız ishale beyaz ekmek iyi gelmez. Yalnızca illa ekmek yiyecekseniz tercihen seçmeniz tavsiye edilir. En güzeli sağlıklı ekmekleri tüketemediğiniz için tamamen bu süreçte ekmekten uzak durmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi