İşletme Kart Başvurusu Ne Demek?

İŞ Bankası, Garanti BBVA, Yapı Kredi, Akbank, Vakıfbank, QNB Finansbank başta olmak üzere bankaların hepsi kurumsal tarafta işletme tipindeki kurumlara hizmet vererek özel fırsatlar sunuyor. İş dünyası ile alakanız bulunmuyor ya da bu dünyaya yeni adım attıysanız bankanızın işletme kart başvurusu teklifi biraz kafanızı karıştırabilir. İşte tam da bu noktada sizlere işletme kart başvurusu ne demek? Nasıl yapılır? Sorularına pratik cevaplar vereceğiz.

İşletme kart başvurusu demek, aslında ticari kredi kartı ile aynı anlamı taşır. Biraz daha detaya inmemiz gerekirse, şahıs şirketi, LTD ya da AŞ yapısına sahip şirketlerin harcamalarını resmi olarak kayıt altında yapmanın yanında düzenli takip edebilmesi için sunulan kredi kartlarını almak için yapılan başvurudur. Yalnızca şirket yetkilisi tarafından başvuru yapılabilir.

İşletme Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu hususta aynı kişisel kartlarda olduğu gibi şirketin kredi notu son derece önem arz etmektedir. Bankaların size dönem dönem tekliflerde bulunabileceği gibi mobil, internet bankacılığı ile ön başvuru yapabilirsiniz. Ya da direkt şubeye giderek evraklarınızı da ibraz edip tek seferde tüm işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.