Gezi

Kahvaltıcılar Sokağı (Beşiktaş) Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul’da kahvaltı yapılabilecek en güzel yerlerden biri de Beşiktaş’ta bulunan Kahvaltıcılar Sokağıdır. Peki Kahvaltıcılar Sokağı nerede? Nasıl gidilir? 

Arkadaşlarınızla birlikte kahvaltı yapabileceğiniz İstanbul’daki güzel yerlerden biri de Beşiktaş’taki Kahvaltıcılar Sokağıdır. Sokak denmesinin nedeni ise labirent şeklindeki yerde onlarca kahvaltıcı işletme olması. 

Fiyatlar, çok ucuz olmasa da aşırıya kaçan cinsten değil. İş veya okul kahvaltılarında burayı tercih edebilirsiniz. Üstelik ulaşım bakımından da oldukça kolay bir konumda. Nasıl gidilir? 

Metrobüs ? 

Metrobüs ile 34BZ veya 34AS (her iki yakada da) binip Zincirlikuyu metrobüs durağında inin, daha sonra 34BZ’nin kalktığı yerin hemen yukarısında bulunan merdivenlerden yukarı doğru çıkın ve “Beşiktaş-Kabataş” veya “Beşiktaş-İskele” yazan otobüse atlayın. 

Daha sonra Beşiktaş-Meydan durağından ya da Beşiktaş İskele durağında inerek Deniz Müzesinin karşısında bulunan Ihlamurdere Caddesininden geçerek solunuzda kalacak şekilde Çelebi Oğlu Sokak’ta Kahvaltıcılar Sokağını bulabilirsiniz. 

Bölgeyi çıkarmanız için civarda bulunan dükkanlar şunlar:

• Gala Kokoreç

• Bursa İskender 

• Öncü Döner 

• Katık Döner 

• Koton ve LC Waikiki 

• Tudors

Öte yandan Beşiktaş Meydandan gelenler için Kartal Heykelinin hemen karşısındaki yer de Kahvaltıcılar Sokağına çıkmaktadır. 

Tramvay ? 

T1 Bağcılar-Kabataş hattına binerek Kabataş’ta inebilir ve daha sonra yaya veya otobüsle Beşiktaş İskeleye gelebilirsiniz. Yürüyerek 10 dakikada Beşiktaş İskeleye ulaşabilirsiniz. 

Vapur ? 

Kadıköy ve Üsküdar’dan Beşiktaş’a gelmek çok kolay. Üsküdar’dan her 5 dakikada bir; Kadıköy’den ise her 15 dakikada bir seferler var. Vapurdan indikten sonra yukarıya doğru, Beşiktaş Meydana gelin. 

Yukarıda belirttiğimiz gibi fiyatlar pahalı olmamakla birlikte çok da ucuz değil. Mesela Pişi isimli bir işletmenin menüsü şu şekilde:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.