Sağlık

Kan Hapı Kabızlık Yapar mı?

Bende acaba kansızlık mı var? Demir, kan hapı alsam mı? Şeklinde kendi kendinize düşünüp, hareket etmek yapacağınız en büyük hatalardan biri olacaktır. Kan hapı yalnızca uzman hekim denetiminde ve gerekli tetkikler sonucunda uygun görüldüğü anda kullanılmalıdır. Önemli uyarımızı yaptığımıza göre bu türden ilaçların yan etkileri konusuna kısaca göz atma sırası geldi demektir. Yorgunluk, uyuklama hali gibi birçok olumsuzluğu beraberinde getiren eksikliğini yalnızca belirli düzende kan hapı kullanarak gidebilirsiniz. Ancak ilacı kullanırken kabızlık sorunu yaşıyorsanız, şaşırmamalısınız.

Kan hapı kabızlık yapar. Demir ilaçlarının genel düzeyde bağırsak tembelliğine sebep olduğu açıkça bilinmektedir. Bu türden bir sorunla karşılaşırsanız, olumsuz etkiyi gidermek adına kafanıza göre takviyeleri bırakmak yerine konuyu doktorunuzla paylaşmanız daha uygun olacaktır. Buna ek olarak basit ve etkili olan, ayrıca hiçbir zararı olmayan bol su tüketmek gibi doğal yöntemleri deneyerek dışkının daha yumuşak olarak çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak aynı zamanda mide krampı ve ağrısı gibi şikayetleri de giderebilmektedir.

Sonuç olarak kabızlık ve kan hapı arasında kesin bir ilişki olduğunu biliyoruz. Bu türden etkiyi ise ilacı kullandığınız sürede ya da sadece yeni başladığınızda görebilirsiniz. Ne bu şekilde devam etmek ne de ilacı kafanıza göre kesmek doğru bir yaklaşım olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds