Sağlık

Glukofen Ne Zaman İçilir?

Yalnızca belirli bir diyet düzenini takip ederek kilo vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Ancak bunun sebebi her zaman şeker hastalığı değildir. Bu sebepten dolayı Glukofen gibi ilaçları içeceğiniz zaman hekiminizin size uygun görmesi ve bu türden bir rahatsızlığınızın bulunuyor olması şarttır. Bütün bunlardan dolayı ilacı ne zaman kullanacağınız bilgisinin yanında ne zaman kullanmamanız gerektiğini de sizlerle paylaşacağız.

  • Glukofen hamileyken içilmez. (Yalnızca doktorunuz uygun görürse)

Genel olarak içilme durumu ise yine doktorunuzun sizde insülin direnci gibi bir tanıyı koymasıyla uygun olacaktır. Günün hangi saatinde içildiğini merak ediyor iseniz, yine de bu sorunuza da cevap vermeye çalışalım. Bu tür ilaçlar yemek ile birlikte ya da yemekten hemen sonra içilmektedir. Gece geç saatlerde yemek yemek sizin sağlığınız için zararlı olacağından dolayı normal günlük öğünlerde kullanmak uygun olabilir.

Ancak ve ancak! İlacın başka ilaçlarla etkileşimi olabileceğinden dolayı Glukofen ilacıyla birlikte kullandığınız başka medikal ürün varsa eczacınıza söyleyiniz. İlacı kafanıza göre, rastgele bir şekilde almanıyonız ve uzman bir tıp hekimibin tavsiyeletine harfiyen uyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds