Gezi

Kapıda Vize Ne Demek?

Seyahat etmeyi seven ve özellikle farklı ülkelerde yeni yerler keşfetmek isteyen kişiler, sık sık vize başvurusunda bulunmaktadırlar. Böylece daha fazla ülkeye gidebilme ve daha fazla yer görebilme imkânı elde edebilmektedirler. Fakat kimi zaman vize başvurusu yapabilmek ve bunun için ekstradan zaman ayırabilmek adına vakit olamaya bilmektedir. Böyle durumlarda kimi ülkelerde kapıda vize uygulaması bulunmaktadır. Peki bu kapıda vize ne demek? Kapıda vize ile farklı ülkeye seyahat etmek isteyen ve ülkeye giriş için vizesi bulunmayan kişiler, bu uygulama sayesinde ülkeye giriş yapmadan önce hava limanı veya sınır kapısında vize başvurusunda bulunabilirler. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra da ülkeye almış oldukları vize ile giriş yapabilirler. 

Kapıda vize ne demek? Öğrenen ve farklı ülkeye giriş öncesinde vize alınabildiğini bilen kişiler, vize başvurusunda bulunmadan kapıda vizeye güvenerek farklı ülkeye seyahate çıkmaması gerekir. Çünkü her ülkede kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu uygulamanın bulunmuş olduğu ülkelerde de kimi zaman bazı gereksinimlere ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm bunları daha öncesinden araştırarak ve bilerek yurt dışına seyahate çıkmanız, karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı tedbirli olmanızı sağlayacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds