Hayvanlar

Kuş Muz Yer mi?

Kuşlar için beslenme düzenleri içerisinde olan bazı yiyecekler arasında muz da var mı merak edilmektedir. Bundan dolayı kimi kişiler tarafından kuş muz yer mi? Merak edilmektedir. Fakat genel itibari ile bakıldığı zaman, kuşların muz ile beslendikleri pek fazla gözlemlenemez. Kuşların beslenmesinde asıl önemli rol oynayan besinler tohum, meyve, böcek ve bazı küçük omurgasız hayvanlar yer almaktadır. Bu beslenme şekli ile genelde kuşlar ihtiyaç duymuş oldukları protein ve minerali en iyi şekilde elde edebilirler. 

Kuş muz yer mi? Sorusu için genelde kuşların muz yemediğini belirtmiştik. Fakat bazı kuş türleri de muz yemekten hoşlana bilinmektedirler. Bu kuş türlerini genelde bizler çok fazla görmeyiz ama evcil kuş besleyen kişiler, kimi zaman kuşuna muz yedirebilirler. Fakat bu durum kuşun beslenmesi için tamamen yeterli değildir. Bundan dolayı kuşların özellikle evde besleniyorsa, özel olarak üretilmiş olan kuş yemleri ile beslenmesi gerekir. Belirli aralıklarla kuşunu muz ile beslemek isteyen kişilerin ise veteriner hekimine danışması, kuşun sağlığı için en doğru olanıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi