Biyografi

Kartal Balaban Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Kartal Balaban kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Kartal Balaban’dan söz edeceğiz.

Kartal Balaban Kimdir?

  • Oyuncu.

16 Şubat 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Kartal Balaban, dizi-film oyuncusudur. Lisans eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde tamamlayan Kartal Balaban, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 2004 yılında Çemberimde Gül Oya isimli dizisiyle tanınan Kartal Balaban, bu zamana kadar çeşitli dizi ve filmlerde oynamıştır. Ebru Balaban ile evli olan Kartal Balaban, oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Kartal Balaban, oyunculuk çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Başarılı oyuncu Kartal Balaban hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Kartal Balaban, erişim tarihi: 13 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.