Ekonomi

Kırık Vadeli Ne Demek?

Halkbank tarafından meşhur olan bu vadeli hesap sistemi aynı zamanda birçok bankada da kullanılmaya başladı. Normalde bildiğimiz vadeli hesaplarda faizi alabilmemiz, ettiğimiz gelirin bozulmaması amacıyla 1 yıl gibi uzun süreler beklerdir. Ancak kırık vadeli hesaplar sayesinde bu mantık çok eskilerde kaldı.

1 günden 3 yıla kadar istediğiniz kadar günü kendiniz belirlersiniz. Kırık vadeli demek, buradan ortaya çıkmıştır. 1, 3, 6 ay gibi ara vadeler ile belirlenmiş faiz oranları sayesinde yatırımınızı dilediğiniz şekilde çekebilirsiniz. Bu şekilde bir hesap açmanın ise birçok avantajı bulunabilir. Tek gecelik faiz oranları gibi düşük faiz vermez ancak çok uzun vadeler paranıza dokunmadan bekletmediğiniz için kırık vade işlemleri ile ara dönemlerde paranızı hızlı bir şekilde hesabınızdan çekerek istediğiniz başka bir yere yatırabilir ya da dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Sonuç olarak, bu makalemiz yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bu türden vadeli hesap türleri son günlerde oldukça popüler hale geldi. Durum böyle olunca yatırımcıların bu seçeneği de gözden geçirmeleri avantajlarına olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi