Kıyma 3 Günde Bozulur mu?

Kıymanın bozulup bozulmadığını daha çok rengine bakarak anlamak mümkündür. Rengine Bakarak Kıymanın Bozulup Bozulmadığını Anlama

Uzun süre boyunca beklemiş olan kıyma, parlak kırmızı rengini kaybeder ve gri iyileşmeye başlar. Eğer ki kıyma, rengin neredeyse tamamen soluk gri ise artık o kıyma kullanılamaz hale gelmiş demektir. Kıymaya dokunarak da yapışkan olup olmadığını kontrol etmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Uyumadan Önce Yapması Gereken Egzersizler Var'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Kıymaya Dokunarak Bozulup Bozulmadığını Anlama

Kıymanın rengine bakıldığında bozulup bozulmadığı tam olarak anlaşılmıyorsa eğer dokunarak kontrol etmek mümkündür. Öncelikli olarak ellerin güzelce yıkanması ve temiz olduğundan emin olduktan sonra parmak uçları ile kıymadan bir parça alıp bastırılması gerekir. Eğer ki parmaklar birbirinden ayrıldığında elde yapışkan cıvık bir kıyma, sıvı veya yumurta akı gibi uzayan bir kalıntı var ise bu kıyma yüksek ihtimal ve bozulmuş demektir.

İlginizi Çekebilir:  Deri Ceket Modelleri

Kıyma Kaç Günde Tüketilmeli?

Normal şartlar altında taze alınan kıymanın iki gün içerisinde tüketilmesi gerekir. Aksi takdirde buzlukta saklanması gerekir. Diğer türlü kıyma mutlaka bozulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat