Kız Oğlan Kız Nedir? Ne Demek?

Kız oğlan kız nedir, ne demek ve ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda bazı önemli meselelerden ve halk dilinde yaygın ancak anlamı bilinmeyen bazı söz öbekleri ve ifadelerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”kız oğlan kız” ifadesinden söz edeceğiz.

Kız Oğlan Kız Nedir? Ne Demek?

Genelde evlenene kadar başka bir erkekle cinsel bir ilişki içinde olmamış, bakire kız anlamında kullanılır. Halk arasında yaygın olarak kullanılan bu tabir, özellikle evlenme çağında olan bireyler hakkında bir niteleme olarak ön plana çıkmaktadır. Cinsel deneyimi veya deneyimsizliği ifade eder. Halk arasında bu ifade yaygınlık kazanmıştır ancak yazılışı konusunda iki farklı biçim söz konusudur:

  • Kız oğlan kız
  • Kızoğlan kız

Söylem Daha Önce Nerede Kullanıldı?

İlginizi Çekebilir:  İstiap Nedir? Ne Demek? Cümle İçi Kullanımı ve Kökeni

Son günlerde Netflix’in gerek içerikleri gerekse belli başlı konularda ısrarcı davranması Türkiye’de bazı kesimler tarafından eleştirildi. Özellikle Türk toplum yapısını bozmakla itham edilen Netflix’in eşcinselliği meşrulaştırma çabası içinde olduğu da söylenenler arasında. Bu tartışmaların yaşandığı sırada Twitter’da bir kullanıcı ise Fox ekranlarında yayınlanan Zümrüdüanka isimli dizide geçen bir repliği alıntılayarak konuya farklı bir bakış açısı getirmişti. Bakalım:

İlginizi Çekebilir:  Abesle İştigal Memnudur Ne Demek?

Haklı veya haksız buna siz karar verin. Başlıkta sorulan soruyla devam edelim. Yine ekranlardan bir örnek var. Kurtlar Vadisi dizisinde Deli Hikmet karakteri ile Ali Candan arasında geçen ‘evlenilecek kadın nasıl olmalı’ tartışmasında da yine bu ifade kullanılıyor. Bakalım:

İlginizi Çekebilir:  Kamarot Nedir? Ne Demek? Kime Denir?

Çok uzun süredir tartışma konusu olan ve uzun yıllar daha tartışma konusu olmaya devam edecek olan yukarıdaki konuya ilişkin bir kavram olan kız oğlan kız ifadesi, ana hatlarıyla bu şekilde tanımlanıp özetlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara