Biyografi

Sosyal Medyada AKP Lehine Paylaşımlar Yapan Gökhan Kahraman Kimdir?

Sosyal medyada AKP lehine paylaşımlar yapan Gökhan Kahraman kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca özellikle Twitter ve Facebook’ta AKP lehine paylaşımlar yapan Gökhan Kahraman’dan söz edeceğiz.

Gökhan Kahraman Kimdir?

Hesap, özellikle Twitter ve Facebook üzerinden AKP lehine paylaşımlar yapan Gökhan Kahraman tek bir hesap tarafından yönetilmiyor. Paylaşımlar, özellikle Ekşi Sözlük yazarlarının da dikkatini çekmiş ve hesabın tek bir kişiye ait olmadığı vurgusu yapılmıştı.

Gündemle ilgili olan meselelerde Twitter ve Facebook’ta takipçilerine paylaşımlarda bulunan bu hesap AKP’nin provokatörlüğünü yapmakta.

Kullanıcılar ise uzun süredir aktif olarak paylaşım yapan bu hesabın gerçek mi sahte mi olduğu konusunda Google başta olmak üzere çeşitli arama motorlarında arama yapıyor ancak yukarıda da değindiğimiz gibi hesap, sahte bir hesap ve muhtemelen tek bir kişi tarafından değil birkaç kişiden oluşan ekip tarafından yönetiliyor.

Profil resminde ise Sami Yusuf isimli bir şarkıcının resmi bulunan Gökhan Kahraman hesabının gerek Facebook’ta gerek Twitter’da yüzbinlerce takipçisi bulunuyor. Twitter’da gündemdeki meseleler hakkında provakatif ve AKP yanlısı paylaşımlar yapan hesabın beğeni ve retweet sayıları da azımsanmayacak derecede fazla.

Sosyal medya üzerinde AKP’nin siyasi ayağı olan bu sahte hesaplar, partinin tüm kararlarında sosyal medyada lobi faaliyetlerinde aktif rol alıyor ve özellikle beğeni sayıları ile AKP’nin kararlarını meşru hale getiriyorlar. Sosyal medyada “troll” adı verilen bu hesaplar özellikle skandal ve tartışamaya açık konularda birden ortaya çıkıp sosyal medyayı işgal etmesi ile bilinen paralı askerlerden oluşan klavye kahramanlarıdır.

Sosyal medya üzerinde halkı sindirmeye ve kararların rezaletini ortadan kaldırmaya çalışan bu hesaplar özellikle tekrar ve benzer argümanların yinelenmesi yöntemiyle de sosyal medyayı manipüle etme yoluna sıkça başvuruyor. Gökhan Kahraman isimli sahte hesap da bu yöntemde kullanılan binlerce sahte hesaptan sadece biri. Bu hesapların tek bir kişi tarafından yönetilme ihtimali oldukça düşük. AKP’nin sosyal medya ordusu tarafından her platforma gönderilen ve ayan beyan ortada olan konularda bile tartışan, karşı tarafı yıldıran bu sahte hesapların çoğunda karşınızda bir gerçek profil göremezsiniz. Profil resimleri genelde bayrak, 15 Temmuz, AKP ile kaplanmış olan bu hesaplar tamamen anonimdir ve propaganda amaçlı kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds