Kombi Anahtar İşareti Ne Demek?

Eğer kullandığınız kombinizde arıza alarmlarından olan anahtar işaretini görüyorsanız o zaman kombinizde olası bir hata bulunduğu kesindir. İleri teknoloji ile üretilmiş teknolojik kombiler hata alarmları vererek kullanıcılarını uyarmaktadır. Kombide çıkan anahtar işareti diğer arıza kodlarına göre kombide daha ciddi bir sorun olduğunun habercisidir.

İlginizi Çekebilir:  İslamiyet Öncesi Türk Devletleri’nde Mimari

Kombinin gösterdiği anahtar işareti ne anlama geliyor? 

Kullandığınız kombi son anda çalışmayı durdurup anahtar işareti gösterebilir. Kombinizin gösterdiği bu anahtar işareti kombinizin ciddi bir sorun yaşadığı anlamına gelir. Kombilerin gösterdiği diğer arızalara nazaran bu anahtar işaretli hata uyarısı kombinizin arızasını yetkili birisi gelmeden sizin çözemeyeceğiniz anlamına gelir. Bütün kombi markaları olası bir sorun yaşandığı zaman anahtar uyarısını yapar.

İlginizi Çekebilir:  Sera Çelik Konstrüksiyon ve Malzemeleri

Kombi anahtar işareti gösteriyor ne yapmalıyım?

Kullandığınız kombi bir anda stop edip çalışmıyor ve anahtar uyarısını veriyorsa bu kombinizde ciddi bir sorun var demektir. Bu anahtar kodunu kombinizde gördüğünüz an kombi tamirinden anlamayan her hangi bir beyaz eşya tamircisine kombinizi göstermeyiz. Anahtar işareti veren kombinizin arızasını daha da büyütmemek için kombinizin markasının özel olarak yetki verdiği teknik servisler ile iletişime geçerek kombinizi tamir ettirmeniz önemle tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir:  Ampir Üslubu Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara