Krank Sensörü Soket Arızası Çözümü

Krank sensörü aynı zamanda krank devir sensörü adıyla da bilinen motor için çok yüksek derecede önem arz eden bir parçadır. Motorun sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için sensör ve soket de sağlıklı bir şekilde görevini yerine getirmelidir. Aracınızın marka modeli her ne olursa olsun soket arızanıza çözüm bulmuş olacaksınız. Özel olarak benzer bir çözemediğiniz problem varsa yazı altına yorum bırakmanız yeterli olacaktır.

Bu soketin önemini anlayabilmemiz için öncelikle devir sensörünün ne iş yaptığından kısaca bahsetmemiz gereklidir. Araç yanma odasında pistonları motor teknolojisine bağlı olarak düzenli hareket ettirir. Burada bulunan konum sensörü de krank milinin açısını belirleyerek motorun daha düzenli ivmelenmesini sağlar. İşte tam bu noktada bulunan soket arızası meydana gelmesi halinde;

  • Araç sarsıntılı çalışır,
  • Hızlanma esnasında devir aniden düşer,
  • Araç hiç çalışmayabilir.

Soket problemi ile birlikte tesisatta bir temassızlık meydana gelmiş de olabilir. Tavsiye edebileceğimiz şey ise parçanın orjinal olanı ile değiştirilmesi ve tüm tesisatın gözden geçirilmesi olacaktır. Bu işlemler iyi bir ustaya emanet edilmeli, aksi takdirde motora zarar verebilecek sonuçlarla karşılaşma ihtimaliniz vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi