Sağlık

Kreatin Yağlanma Yapar mı?

Önceki sağlık makalelerimizde kreatin ve vücudumuz açısından etkileri hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmışık. Bu makalemizde ise kreatin ve yağlanma ilişkisinden bahsetmeye çalışacağız. Vücutta su tuttuğu için çoğu insan yağ artışına sebep olup olmadığı hakkında şüpheye düşmektedir.

Kreatin yağlanma yapmaz. Tartıda gördüğünüz kilo artışı yalnızca su tutmanız sebebiyle oluşan ödemden ileri gelmektedir. Başka bir şekilde de olsa yağlanma ve kilo almaya hiçbir etkisi bulunmayacaktır. Üstelik kreatin kullanımını bıraktığınız anda kilo verdiğinizi görmeye başlarsınız. Burada önemli nokta ise tutulan ödemin atılabilmesi için bol miktarda su içmektir.

Sonuç olarak, yağ hücrelerinin dolması için sistematik olarak kalori fazlalığı oluştutmanız gereklidir. Diğer türlü oluşan kilo ise sizin için bir problem teşkil etmeyeceği gibi su atma döneminde rahatlıkla vücuttan uzaklaştırılabilmektedir. Yine de bir böbrek rahatsızlığınız bulunuyorsa kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gereklidir. Doğrudan böbreklerinize zarar verici etkileri de olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi