Efexor Bağımlılık Kafa Yapar mı?

Antidepresan sınıfı ilaçların bağımlılık yapma ihtimali bulunmaktadır. Uzman bir doktor kontrolünde izlenmesi önerisi de bundan ötürü gelmektedir. Efexor XR adlı ilaç da antidepresan sınıfında yer aldığından dolayı sıkı bir takiple tedavinin izlenmesinin daha sağlıklı olacağı öngörülmektedir. Bu sebeplerden ötürü bu yazımızda bağımlılık ve Efexor konusuna beraber kısaca bakalım.

Efexor ilacının prospektüsünü incelediğimizde bağımlılık ile ilgili herhangi bir uyarıya rastlayamadık. Ancak ilacın beyindeki hormonel aktivitelerle ilgili etkileşimi sebebiyle ilacı aniden, önerilmeyen şekilde bıraktığınızda sizde olumsuz etkiler yaratabilmektedir.

Efexor Kafa Yapar mı?

Kafa yapma tabiri olumsuz olmakla birlikte yalnızca Google üzerinde bir arama terimi olması sebebiyle bu kalıp kullanılmıştır. Burada asıl kasıt ilacın sizde nasıl bir etki yarattığını analiz edebilmektir. Beyninizi durmuş gibi hissetme ya da diğer olumsuz etkiler görülebilir. Asıl bu durum ilacın bağımlılık yönünü ortaya çıkarabileceğinden böyle bir durumla karşılaşmanız halinde mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.