Ekonomi

Kredi Kartı Limit Arttırma Red Kredi Notunu Etkiler Mi?

BDDK’nın yapmış olduğu bir çalışma ile birlikte kredi puanları ortak bir noktadan takip edilmektedir. Aynı panel üzerinden bütün bankalar kredi notlarını ve kredi puanlarını rahatlıkla gözlemleyebilirler. Bu neden de Kredi Kartı Limit Arttırma Red Kredi Notunu Etkiler Mi? sorusuna evet etkiler diyebiliriz.

Bunun etkilenmesini nedeni mevcut BDDK’nın belirlemiş olduğu kredi puanına bağlı olacak şekilde verilen meblağının en üst sınırına ulaştın anlamına gelir.

Bu nedenle kişilerin sürekli olarak kredi başvurusunda bulunmazsa kredi kartı limitinin artırılması talebi gibi durumlar Kredi Kartı Limit Arttırma Red Kredi Notunu Etkiler Mi? konusunda kredi notunun olumsuz yönde etkilenmesine sebebiyet verir. Limit arttırma talepleri belirli zamanlarda sağlanmalıdır.

Sürekli Başvuru Şüpheli İşlem Anlamına Gelir

Puanın düşmesi nedeniyle yapılan bu işlem birçok kişi tarafından hatalı bir şekilde gerçekleştirilir. Çok ihtiyaç olmadığı sürece limit arttırma işlemlerinde başvuru yapmak doğru değildir. Sürekli tekrar eden işlemler şüpheli duruma düşebilir. Genel bir engelleme durumu söz konusu olabilmektedir.

Bunun yanı sıra bankanın vermiş olduğu kredinin üstüne çıkmak isteyen kişilerden bazı evraklar talep edilebilir. Bu evraklar doğrultusunda puan yeterli ise o durumda Kredi Kartı Limit Arttırma Red Kredi Notunu Etkiler Mi? sorusuna hayır diyebiliriz. Tüm işlemler belirli bir Prosedür üzerinden gerçekleştirilir.

Kişiye göre yapılan bir işlem olduğu için mutlaka kredi puanları kontrol edilerek sonuçlandırma işlemi gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.