Ekonomi

Kredi Kartı Mail Order Nedir?

Kredi kartı mail order, birçok kişinin internet üzerinden yaptığı alışverişlerde kullanılan bir ödeme yöntemidir. Bu yöntemde, alıcılar ürünleri satın almak için kredi kartı bilgilerini satıcıya iletirler ve satıcılar da bu bilgileri kullanarak ödeme yaparlar. Yani bizzat kartı onlara fiziksel olarak vermek yerine uzaktan işlem yaparak işlerini kolaylaştırırlar. Oldukça kolay bir şekilde çalışan sistem, son zamanlarda da farklı soru işaretlerine neden olabiliyor. Bu nedenle bugünkü yazımızda konuyu size basit bir şekilde açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Kredi kartı mail order, alıcının satıcıya kredi kartı bilgilerini ilettiği bir ödeme yöntemidir. Bu bilgiler, satıcı tarafından saklanır ve ödeme işlemi gerçekleştirilir. Alıcı, satıcının web sitesindeki ürünleri seçer ve kredi kartı bilgilerini girer. Satıcı ise bu bilgileri kullanarak ödeme yapar ve ürünleri alıcıya gönderir. Son zamanlarda sistem hakkında güvenli olup olmaması da sıkça konuşulan bir konu oluyor. Bu noktada durumun satıcıya bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bilgilerinizi kendi yanında tutarsa ve bu bilgiler saldırganların eline geçerse, kartınızı bir daha kullanamayabilirsiniz. O yüzden güvendiğiniz bir satıcıyla işlem yapmanızı, farklı alternatiflere yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds